Playstation 4 İçin Cyberpunk 2077 Güncellemesi Gelecek Mi?

 Playstation 4 İçin Cyberpunk 2077 Güncellemesi Gelecek Mi?
Okunuyor Playstation 4 İçin Cyberpunk 2077 Güncellemesi Gelecek Mi?

Güncelleme: 18.12.2020 tarihinde Cyberpunk 2077 oyununun Playstation platformundan kaldırılması kararlaştırıldı. Para iadeleri yapılmaya başlandı.

Steam platformunda 1,054,388, bütün platformlarda 2,500,000 anlık oyuncu ile rekorlar kıran Cyberpunk 2077, Playstation ve Xbox gibi konsollarda istenilen performansı veremedi. Özellikle bilgisayardaki Cyberpunk 2077 deneyimi ile karşılaştırıldığında ortaya korkunç bir sonuç çıktı. Playstation 5’te çok fazla bug yani hata olduğu, Playstation 4’te ise oyunun 20 FPS gibi komik değerlerde gezdiği oyuncular tarafından bildirildi. Ülkemizde de PS4 için 459,00 TL fiyat etiketiyle sunulan bu oyunun neredeyse oynanamaz halde olmasından dolayı birçok kullanıcı oyunu iade etmeye çalışıyor. Peki yapımcı CD Projekt Red, Playstation 4’te düzgün bir oynanış sunabilmek için herhangi bir aksiyon alacak mı? Oyunu Playstation 4 konsol ile oynamak isteyen kullanıcılar bir güncelleme beklemeli mi?

Cyberpunk 2077 ve Playstation 4

Yapımı yaklaşık 7 yıl süren ve çıkış tarihi sürekli ertelenen Cyberpunk 2077 geçtiğimiz hafta nihayet çıktı. Ancak çıktığı gibi birçok sorun da oyunla birlikte geldi. Bu sorunların başında da CD Projekt Red firmasının PS4 ve Xbox One S için oyunun makul değerlerde oynanabileceğini söylemesine rağmen rezalet bir sonuç ortaya çıkması geliyor. İşte oyunun Playstation 4 ve bilgisayar karşılaştırması:

Videodan da rahatlıkla görülebileceği gibi PS4 için grafikler gerçekten çok kötü seviyede. Atmosfer deseniz renkler birbiriyle o kadar karışmış ki atmosferden eser yok. Sürekli giren drop da cabası. Peki bu durum için neler yapılacak, herhangi bir aksiyon alınacak mı?

Cyberpunk 2077’den Playstation 4 Açıklaması

CD Projekt Red ekibi 14.12.2020 tarihinde Twitter hesabından yaptığı açıklamada durumun farkında olduklarının ve 2021 yılının Ocak ile Şubat aylarında gelecek 2 güncelleme sayesinde oyunun hak ettiği görünüme kavuşacağını belirttiler. Ekibin yaptığı açıklama şu şekilde:

Uzun lafın kısası, Cyberpunk 2077 oyunu Playstation için 2021’in Ocak ve Şubat aylarında gelecek güncellemeler sayesinde vadedilen görünümüne ve oynanışa kavuşacak. Ancak yine de ekibin açıklaması doğrultusunda Playstation sahibi olup da oyunu iade etmek isteyen olursa herhangi bir koşul sunmadan dilediği gibi oyunu iade edebilecek. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklayarak oyunu iade etmek istediğinize dair bir mesaj göndermek. Böylelikle sorunsuz bir şekilde iade işlemi gerçekleştirilecek ve paranız iade edilecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle