İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. 2020 Yılının En İyi Filmleri

2020 Yılının En İyi Filmleri

2020 Yılının En İyi Filmleri

2020 yılı sinema ve film sektörü açısından çok iç açıcı geçmese de bazı filmler pandemi öncesinde yayınlanma fırsatını buldu. Çoğu film ise gelecek seneye ertelendi. İşte böyle kıt bir film senesinde sizler için derlediğimiz 2020 yılının en iyi filmleri listesini paylaşmak istiyoruz. Dilerseniz daha fazla bekletmeden listeye geçiş yapalım:

2020 Yılının En İyi Filmleri


1.Tenet

Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen Tenet için Interstellar ve The Revenant yapımları tadında beyin yakan bir film diyebiliriz. Hatta öyle ki filmin sonunda ne olduğunu çoğu kişi tam olarak kavrayamadığı için yapımcılar filmin sonunun nasıl bittiğini açıklama gereksinimi dahi buldu. Yalnızca sakin kafayla dikkatinizi vererek izleyebileceğiniz bu filmde kahramınımız dünyanı içinde bulunduğu tehlikeli durumdan kurtarmaya çalışıyor. Casusluk ve savaş temalarının da işlendiği bilim kurgu-aksiyon türündeki bu yapımı hala izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.

IMDb Puanı: 7,6


2.Extraction

2020 yılının en iyi filmleri listesinde bahsedeceğimiz ilk Netflix yapımı. Başrolünde Thor olarak tanıdığımız Chris Hemsworth’un oynadığı aksiyon-gerilim türündeki filmdir. Filmde çocuğu Bangladeş’e kaçırılan bir adamın paralı asker olarak Bangladeş’e gidişini ve çocuğunu kurtarmak için neleri yapabileceğini izleyeceksiniz. Netflix tarafından yapılan bu yapımda saf aksiyona tanıklık edeceksiniz.

IMDb Puanı: 6,7


3.The Platform

Yine bir Netflix yapımı olan The Platform filminde büyük bir hapishanede üst katta bulunan kişilerin dilediği gibi yemek yiyebildiği, alt katta bulunanların ise neredeyse açlıktan öldüğünü görüyoruz. Bu aslında insanlar arasındaki sınıf farkının anlatıldığı mükemmel bir betimleme. Filmde hem psikolojiniz yerle bir olacak, hem korkacaksınız, hem de gerim gerim gerileceksiniz.

IMDb Puanı: 7,0


4.Enola Holmes

Mille Bobby Brown’un başrolünü üstlendiği bu film, Sherlock Holmes’un kardeşi olan Enola Holmes’un maceralarını anlatan eğlenceli bir dedektiflik filmidir. Filmde Enola’nın annesi kaybolur. Enola da abileri olan Sherlock ve Mycroft’tan yardım ister. Sherlock, kız kardeşinin hala çok küçük olduğunu düşünerek olaylara karışmaması için olaylar bitene kadar onu yatılı okula gönderme kararı alır. Ancak Enola okuldan kaçar ve abileriyle adeta saklambaç oynayarak annesinin gizemli kaybolma olayını çözmeye çalışır.

IMDb Puanı: 6,6


2020 yılının en iyi filmleri listemiz bu şekildeydi. Listeyi beğendiyseniz veya başka bir film eklemek isterseniz yorumlar kısmından paylaşım yapabilirsiniz. Filmlerden bahsederken IMDb puanlarını da paylaşmak istedik. Bütün filmler hakkında daha detaylı bilgi almak ve izleyici yorumlarını görmek isterseniz buraya tıklayarak IMDb sitesine ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap